Актуалният носител на Купата на България Берое се класира без проблеми за осминафиналите на турнира. Берое надигра с 5:2 Видима Раковски в мача реванш, който се игра на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора пред около 300 зрители. По този начин „зелено-белите“ продължават напред в турнира с общ резултат 8:2.

Старши треньорът на Берое Петър Хубчев даде почивка на голяма част от основните футболисти, а в игра се появиха играчи, които по-рядко взимат участие в мачовете на отбора. Дебют за „зелено-белите“ като титуляри направиха Пламен Тенев, Николай Добрев, Венцислав Иванов и Борислав Желязков. Александър Манолов и Александър Костов също направиха своя официален дебют за старозагорци, след като се появиха в игра през второто полувреме.

СНИМКИ: Берое се класира без проблеми за 1/8-финалите за Купата

източник: Beroe,bg

Берое поведе в 21-та минута, когато Атанас Зехиров подаде към Георги Динков, който с удар от около 22 метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Христо Христов.

Символичните гости от Берое получиха правото да изпълнят дузпа, след като в 25-та минута Иван Велев свали Георги Андонов на земята и съдията Радослав Станев посочи бялата точка. Георги Динков изпълни наказателния удар, като прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Христо Христов.

Берое можеше да вкара трети гол в 29-та минута, когато Венци Иванов бе изведен сам срещу Христо Христов, но в последния момент стреля покрай левия стълб на вратата на Видима.

Първата сериозна възможност пред футболистите на Видима Раковски бе в 56-та минута, когато Христо Кирев направи добър пробив, след което стреля от границата на наказателното поле на Берое, Макенджиев първоначално не се намеси добре, но в крайна сметка успя да улови топката.

Берое поведе с 3:0 в 59-та минута, когато Атанас Зехиров отне топката от Стефан Крачунов, след което излезе сам срещу Христо Христов и го финтира, но реши да подаде към Георги Андонов, който не сбърка и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Видима.

Берое поведе с 4:0 в 67-та минута, когато Елио Мартинс стреля, но Христо Христов спаси, след което Георги Андонов шутира, но топката се отклони от гърба на защитник на Видима и отново попадна в Мартинс, който този път от 7-8 метра прати кълбото под напречната греда.

Берое имаше видимо надмощие в следващите няколко минути. В 68-та минута Ангел Костов центрира в наказателното поле на Видима, където Желязков стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Христов. Три минути по-късно Георги Динков стреля опасно, като насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Видима, но Христо Христов успя с крак да избие топката. В 77-та минута Атанас Зехиров бе изведен зад отбраната на Видима и остана сам срещу Христов, но вратарят на тима от Севлиево успя да спаси удара на футболиста на Берое. Берое продължи да напада и в 85-та минута Елио Мартинс стреля опасно, но топката срещна гредата.

Видима Раковски намали пасива си в 86-та минута, когато след грешка в защитата на Берое Христо Кирев бе оставен непокрит сам срещу Макенджиев и отблизо го разстреля за 1:4.

Видима отбеляза и втори гол в 89-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Берое, Стефан Крачунов засече топката с глава и я прати в горния десен ъгъл на вратата на Макенджиев.

Берое отбеляза пети гол във втората минута на добавеното време на мача, когато Александър Манолов подаде за Ангел Костов, който се справи със защитник на Видима и върна с пета за Манолов, той финтира защитник в синьо и пусна от малък ъгъл пас успоредно на гол линията за Елио Мартинс, който бе точен за 2:5 от близка дистанция.

Така Берое се класира за осминафиналите за Купата на България. Мачовете от тази фаза са предвидени за 6 и 27 ноември.

Видима-Раковски: 22. Христо Христов, 23. Владимир Красимиров, 4. Иван Велев, 18. Аян Ирфан (46′ – 8. Пламен Кожухаров), 32. Стефан Крачунов, 14. Максим Стойков, 7. Христо Кирев, 5. Георги Стойчев (к), 9. Ерджан Мустафов (66′ – 19. Петко Петков), 11. Емил Гиев, 21. Ивелин Лазаров (46′ – 24. Алек Манолов).

Берое: 22. Благой Макенджиев – 4. Пламен Тенев, 14. Игнат Дишлиев, 3. Владимир Зафиров, 28. Николай Добрев – 27. Игор Джоман (46′ – 92. Александър Манолов), 15. Георги Динков – 10. Венцислав Иванов (63′ – 29. Елио Мартинс), 18. Атанас Зехиров, 13. Борислав Желязков – 7. Георги Андонов (к) (70′ – 6. Ангел Костов).