Ботев Враца и Видима Раковски завършиха при резултат 2:2 в мач от последния 30-ти кръг на А група. Гостите поведоха в резултата още през първата част, когато в 16-ата минута Ангел Кожухаров изведе отбора си напред в резултата, а в 30-ата минута Ангел Русев удвои. Головете за домакините паднаха през втората част. Балтанов отбеляза в 48-ата минута, а малко по-късно  Владимов оформи крайното 2:2.

Преди мача феновете на домакините обявиха титулярния вратар на Ботев Враца Веселин Цветковски за номер 1 и го наградиха.

Ботев Враца и Видима Раковски не успяха да се победят

източник: gong.bg, Ралица Караджова

Мачът започна динамично, като още в 5-ата минута домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, но изпълнението на Лъчезар Балтанов не затрудни вратаря на гостите. Малко по-късно, в 12-ата минута Видима организира хубава атака чрез Ангел Русев, който пусна хубав пас към Кожухаров, но стражът на домакините Митов бе по-бърз и блокира нападателя.

В 16-ата минута след сбъркана топка в средата на терена от Раденцов, Ангел Русев проби от дясно, центрира на втората греда, от където непокритият Кожухаров отбеляза за 0:1.

Малко по-късно гостите получиха правото да изпълнят наказателен удар, след като Митов извърши нарушение в наказателното поле срещу Кожухаров. Ангел Русев се нае с изпълнението и направи резултата 0:2.

Вторите 45 минути започнаха много дианмично, като още в 47-ата минута Румен Рангелов свали една топка към Балтанов, който преодоля един защитник и върна едно попадение. В 55-ата минута отново Блатанов блестеше за отбота си. Той пое една топка, направи хубаво извеждащо подаване към добре включилия се Владимов, който хладнокръвно отбеляза за 2:2.

До края на срещата единственото по-интересно се случи в 63-ата минута, когато Рангелов можеше да донесе победата за своите, той пое една топка, но стреля право във вратаря на гостите.

При този резултат Ботев Враца запази своята 12-та позиция в карайното класиране с актив от 29 точки, а Видима Раковски напуска групата на майсторите с 15 пунката.